+421 233 070 466 (Po-Pi 8:00-16:00)
Krajina doručenia

Jutová sieť na spevnenie svahov

  • EKO výrobok
  • životnosť 2 roky

Geomanet J EKO

Skladom

Prírodná jutová sieť (niekedy nazývaná ako jutová geotextília) zo 100 % juty slúži ako ochrana svahu proti erózii. Chráni výsadbu na miernych svahoch v záhradách. Ako dočasná protierózna ochrana s životnosťou 1–2 roky spevňuje povrch na zemných svahoch bez vegetačného krytu ohrozených sústredeným povrchovým odtokom, ale aj na brehoch jazierok. Po rozklade pôsobí ako hnojivo.

Viac informácií
vybrať variantu

Veľkosť a spôsob balenia

Ste veľkoobchod? Pošlite nám dopyt emailom
Veľkosť 0,32×0,32×1,22 m
Hmotnosť 42 kg
Jutová sieť

Geomanet J EKO EKO 500g/m2 68,58x1,22m

1,17 € za m²
Sklad Ivachnová 32 rolí
97,90 €
81,16 € bez DPH
Neviete si rady s výberom? Pýtajte sa nášho špecialistu

Popis a parametre

Kde sa jutová sieť používa?

Jutová sieť sa najčastejšie využíva na mierne svahy do 30° na záhradách a v parkoch, na zaistenie svahov hrádzí, cestných a železničných násypov. Ďalej slúži ako ochrana brehovej zóny vodných nádrží, na revitalizačnú činnosť v krajine vrátane rekultivácie skládok a svahov po banskej a lomovej činnosti. Na svahy nad 30° sú vhodnejšie kokosové siete.

Jutová textília má podobu tkanej siete s otvorenou štruktúrou. Tvoria ju jutové vlákna spradené do priadze hrúbky okolo 3 mm. Plošná hmotnosť (gramáž) jutovej geotextílie je 500 g/m².

Upozornenie: Ide o produkt s vysokým podielom ručnej práce vyrábaný v niekoľkých rôznych miestach tkaním z prírodnej suroviny premenlivých vlastností a pri premenlivej vlhkosti. Preto nemusia mať jednotlivé balenia rovnakého produktu vždy rovnaké parametre – s toleranciou až ±10% je nutné počítať pri plošnej hmotnosti, veľkosti ôk, hrúbke vlákien, veľkosti balení a ďalej pri farbe produktu.

Aj keď balenia jutových sietí vyzerajú po dodaní na pohľad odlišne, na ich funkciu ako takú tolerancie parametrov nemajú vplyv. Prípadná rozdielna farba sa pod vplyvom slnečného žiarenia a poveternostných vplyvov po niekoľkých mesiacoch zjednotí.

Kde sa jutová sieť používa?

Jutová geotextília je vhodná na terén do sklonu 30°. Aplikuje sa na upravený svah (zeminu). Slúži ako dočasná ochrana proti erózii. Zabraňuje splavovaniu osiva a jemnejších častí zeminy. Využíva sa na strmých svahoch násypov a železníc alebo na zazelenenie násypov oporných múrov.

Protierózna sieť nachádza využitie na svažitom teréne v záhradách alebo pri výstavbe záhradného jazierka, kde napomáha uchyteniu vysadených rastlín v pôde.

Výroba a inštalácia jutovej siete

Jutová sieť je vyrobená výhradne z prírodného materiálu, ktorý neznečisťuje životné prostredie. Priemerná životnosť jutovej geotextílie je 12–24 mesiacov od doby inštalácie v teréne. Jutová sieť sa inštaluje v smere spádu svahu. Po rozpade plní funkciu hnojiva – podporuje rast vegetácie, a to až po dobu 5 rokov.

Pokiaľ hľadáte trvanlivejšie riešenie na strmšie svahy, použite kokosovú sieť, ktorá má oproti jute dlhšiu životnosť (3–5 rokov) a varianty s väčšou plošnou hmotnosťou.

Jutové siete je možné kombinovať s netkanou textíliou alebo ekotextíliou vyrobenou z biomasy a tým zabrániť rastu buriny na záhradných svahoch posiatych kríkmi alebo trvalkami.

Na ukotvenie protieróznej siete na svahoch odporúčame použiť kotviace oceľové skoby Geopin Steel.

Upozornenie: Jutové siete skladujte na suchom mieste. Výrobok predávame iba po celých baleniach.

Výhody a charakteristika jutovej siete Geomanet J EKO

  • Zabraňuje zosuvu pôdy a chráni svahy pred eróziou
  • Vyrába sa zo 100% prírodného materiálu a šetrí životné prostredie
  • Neobsahuje zdravotne závadné látky
  • Po rozpade plní funkciu hnojiva a podporuje rast rastlín

Prečítajte si viac o jutových sieťach na našom blogu

Technické parametre jutovej siete Geomanet J EKO

PARAMETER HODNOTA
Materiál kokosové vlákna
Plošná hmotnosť 500 g/m²
Obvyklá funkčná životnosť 1–2 roky
Farba hnedá

Vlastnosti Geomanet J EKO

Farba hnedá
Zloženie juta
Využitie produktu protierózna ochrana
Typ balenia rola

Nákupný poradca

Náš profesionálny personál Vám pomôže s výberom a vysvetlí všetky spôsoby a postupy použitia ponúkaných výrobkov.

Hotline Potrebujete poradiť s výberom tovaru alebo objednávkou?
+421 233 070 466 info@geomall.sk V pracovných dňoch od 8:00 do 16:00
alebo nechajte na seba kontakt a my Vám zavoláme
Kliknutím na „Odoberať“ vyjadrujete súhlas so spracovaním e-mailu podľa našich zásad spracovanie osobných údajov.
Svah

Dobrý deň. Začíname vysádzať záhradu. Sme ale o úroveň vyššie ako sused, ktorý postavil oporný múr ale napriek tomu nám vznikne svah kam chceme zasadiť živý plot tuje. Ide o to že sa bojíme že sa nám pri väčšom daždi bude zosúvať zemina a tiecť susedovi po plote. Čo by ste na. Odporučili prosím aby sa svah nezosunul a aby bola plocha zatrávnená. Nie je problém poslať Vám fotodokumentáciu.

Dobrý deň, na upravený svah (ľahko zhutnený) vykonáte výsadbu väčšiej zelene (kríky, stromčeky a pod.) a následne nanesiete protieróznu ochranu. Menšiu zeleň (pôdopokryvné rastliny) je možné vysadiť až po inštalácii protieróznej ochrany.

Čo sa týka konkretných geotextílii, odporúčal by som netkanú textíliu Agrotex N 50 a na ňu kokosovou sieť Geomanet K700, alebo rozložiteľnú ekotextilii Agrotex EKO +, tá na svahu vydrží do doby, než sa následne zasadené pôdopokryvné rastliny rozrastú (to platí pre všetky varianty) alebo mulčovacou rohož "všetko v jednom" Geomat K-PF. Pokiaľ chcete zatrávnený svah, voľte variant bez mulčovacej textílie alebo variant s produktom Geomat K-P (bez fólie). V prípade otázok ma kontaktujte. S pozdravom Martin Rameš

sieť na plot?

Dobrý deň,
Videl som pred pár dňami kokosovú, resp. jutovú (neviem) sieť vertikálne na stene a po nej sa „plazili“ rastliny. Vyzeralo to dobre. Máme problém, že náš plot je betónový – hnusne vyzerá a nič po ňom nechce „liezť“ („psie víno“, brečtan). Myslíte si, že je to riešenie? Inštalovať ho na betónový plot? Určite by to lepšie vyzeralo a hádam pomohlo popínavcom.
Ďakujem

Dobrý deň,
pomohlo by to a vyzerá to aj pekne. Ale ako juta, tak kokos majú dočasnú životnosť a ako popínavé rastliny porastú celý plot, začnú sa siete trhať a alebo už rastliny neudrží. Skôr by som ako oporu volil trvanlivý materiál, napríklad plastové alebo oceľové siete alebo pletiva.
S pozdravom Martin Rameš

 

stabilizovanie svahu

Dobry den, uvazujem o kupe jutovej geotextilie a ocelovych kotviacich skob. Pri dome nam vznikol svah,sklon mozno 60-70 °, vyska svahu asi 3 m. Svah je pomerne novy a sype z neho zem. Svah je rovno pri ceste a nechceme aby nam voda stale vyplavovla hlinu na cestu. Podla mojho studia by bola vhodna tato geotextilia,aspon na caistocne stabilizovanie,kym to trosku nezarastie travou. Co vy na to? Chcem sa hlavne opytat, rolka geotextilie sa uklada v smere spadu alebo kolmo na spad svahu? Kolko uchytov je potrebnych na 1m2. Staci mi uchyt dlhy 20 cm?

Dobrý deň,
na tak vysoký sklon nie je jutová geotextílie vhodná. Zároveň sa bude takto strmý svah po zatrávnenie ťažko udržiavať kosením. Pokiaľ na tráve trváte, voľte 700g kokosovou geotextíliu Geomanet K700.
Posielam varianty vhodnejších riešení. Na upravený svah (ľahko zhutnený) vykonáte výsadbu väčšie zelene (kríky, stromčeky a pod.), menšie zeleň (pôdopokryvné rastliny) možno vysadiť až po inštalovaní protierózne ochrany.

A ďalej buď:
a) položíte netkanú textíliu Agrotex N 50 a na nej kokosovou sieť Geomanet K700,
b) rozložiteľnú ekotextilii Agrotex EKO +. Tá na svahu vydrží do doby než sa pôdopokryvné rastliny rozrastú (to platí pre všetky varianty),
c) mulčovaciu rohož "všetko v jednom" Geom K-PF.
Vo všetkých prípadoch budete musieť výrobky na svahu kotviť napr. 30 cm dlhými oceľovými skobami Geopin Steel. Počítajte so 4 ks / m2 plochy svahu. Spôsob kotvenia nájdete tu.
V prílohe prikladám niekoľko fotiek. S pozdravom Martin Rameš

Geomat k-PFEkotextilie Agrotex

Spevnenie svahu v zahrade

Dobry den,
chcela by som sa opytat, aky material by ste odporucili na spevenie svahu v zahrade. Vysvetlim. Nedavno sme v nasej zahrade pri chalupe zarovnavali teren kvoli planovanej vystavbe ihriska pre nase deti. Zarovnavanim vznikol vyrazny 'skok' vysoky asi 1 az 1,5 metra v sklone cca 60 stupnov. Na vyssej urovni ostal zivy plot a dreveny plot k susedovej zahrade. Mam trochu obavu, ze sa to bude zosuvat a samotna trava na spevnenie nepostaci. Beton ako material by som tam kvoli bezpecnosti deti nechcela. Aky material/rohoz/siet odporucate v popisanom scenami pouzit?
Za radu vopred dakujem a zelam prijemny den.

Dobrý deň,
ten sklon je pre samotnú protierózne ochranu už na hrane, ale svah nie je tak vysoký, takže ak chcete mať svah zatrávnený:
a) položíte na neho trvalú protierózne georohože Trinter, ktorú zasypete humóznou zeminou premiešanú s trávnym osivom a potom ľahko zhutníte (napr. lopatou)
b) na upravený svah (opäť už zľahka zhutnený) vykonáte výsev trávy a potom na neho položíte dočasnú kokosovú sieť Geomanet K700 a alebo ešte lepšie kokosovú rohož Geomat KP. Tráva cez oba výrobky prerastie.
Je nutné na takomto sklone trávu počas rastu zavlažovať, samotný dážď nebude stačiť.

Ak uvažujete o tom, že na svah vysadíte pôdopokryvné rastliny a kríky (napr. Skalník):
c) na upravený svah (opäť už zľahka zhutnený) vykonáte výsadbu zelene a potom na neho položíte netkanú textíliu Agrotex N 50 a na nej opäť Geomanet K700
d) alebo rozložiteľnú ekotextilii Agrotex EKO +. Tá na svahu vydrží do doby než sa pôdopokryvné rastliny rozrastú
e) na upravený svah (opäť už zľahka zhutnený) vykonáte výsadbu zelene a potom na neho položíte mulčovaciu rohož "všetko v jednom" Geom K-PF.

Vo všetkých prípadoch budete musieť výrobky na svahu kotviť napr. 30 cm dlhými oceľovými skobami Geopin Steel. Počítajte s 2 ks / m2 plochy svahu.
Výrobky okrem georohože Trinter nezasypávame zeminou.
S pozdravom Martin Rameš

 

Potrebujete poradiť? Neviete, ktorý produkt vybrať? Akú variantu? Nestrácajte čas samoštúdiom informácií na internete. Náš profesionálni personál Vám pomôže s výberom a vysvetlí všetky spôsoby a postupy použití ponúkaných výrobkov. Poslať otázku
Hotline Potrebujete poradiť s výberom tovaru alebo objednávkou?
+421 233 070 466 info@geomall.sk V pracovných dňoch od 8:00 do 16:00