Vážení zákazníci, z technických dôvodov dne 06.07.2022 nebude obsluhovaná telefonická zákaznícká linka, s Vašimi otázkami sa prosím obracajte písomne na e-mail. Expedície v tento den nebude prebiehat . Vaše objednávky budou expedovane 07.07.22. Ďakujeme za pochopenie.

+421 233 070 466 (Po-Pi 8:00-16:00)
Krajina doručenia

Netkaná textília

Netkaná textília

Netkané textílie sú vhodné ako podklad pri mulčovaní. Zabraňujú rastu buriny, čím vám ušetria veľa práce pri mechanickom čistení záhonov. Aj preto sú medzi záhradkármi stále populárnejšie.

4 pádne dôvody, prečo využiť netkané textílie zo sortimentu GEOmall

  • Ideálne na mulčovanie. Bránia nekontrolovateľnému rastu buriny, čím vám šetria čas aj námahu.
  • Textílie prepúšťajú vodu a vzduch. Vytvárajú vhodné podmienky pre rast plodín a rastlín.
  • V optimálnych podmienkach vydržia netkané textílie až 5 i viac rokov. O ochranu záhonov tak máte postarané na niekoľko sezón.
  • Pestrá škála farieb. Agrotextíliu skombinujete napríklad so štiepkou, bez toho aby utrpel výsledný dojem z vašich záhonov.

Aké druhy netkaných textílií existujú?

  • Netkaná textília biela 17–50 g/m² (biela) – ochrana jarného výsevu a mladých výhonkov proti mrazíkom
  • Netkaná textília 50 g/m² (čierna, hnedá) – mulčovanie, proti burine na záhonoch a na svahoch
  • Netkaná textília hnedá 80 g/m² (čierna, hnedá) – ochrana proti ešte odolnejšej burine

1. Biele netkané textílie s gramážou 17–50 g/m² sa používajú ako ochrana proti mrazom, ktoré môžu vegetáciu škaredo spáliť. Podľa druhu rastlín a teplotných podmienok sa používajú agrotextílie s gramážou 17–23 g/m², najsilnejšiu ochranu proti mrazu poskytne textília s gramážou 50 g/m².

2. Čierne netkané textílie a hnedé textílie s gramážou 50 g/m² patria medzi najčastejšie typy agrotextílií, s ktorými sa v českých a slovenských záhradách stretnete. Neprepúšťajú svetlo, čím obmedzujú rast buriny. Prepúšťajú iba vzduch a vodu, aby pestované rastliny mali vhodnú klímu pre rast.

3. Čierne textílie a hnedé netkané textílie s gramážou 80 g/m² sú odolnejšie a trvanlivejšie ako predchádzajúci variant. Využijete ich proti agresívnejšej burine.

Čím sa od seba mulčovacie textílie odlišujú?

Určujúcimi parametrami netkaných textílií sú plošná hmotnosť (gramáž), využitie, rozmery a farba. Biele netkané textílie sú vhodné ako ochrana proti nízkym teplotám, čierne a hnedé netkané textílie poslúži ako ochranná vrstva proti inváznym rastlinám. Výšku plošnej hmotnosti voľte s ohľadom na druh buriny a požadovanú životnosť textílie.

Neviete, akú záhradnú textíliu použiť? Prečítajte si, ako vybrať vhodnú agrotextíliu. Alebo nás kontaktujte na e-maily info@geomall.sk, popr. na tel. čísle +421 233 070 466. Radi vám poradíme.

Počet produktov: 10
Hotline Potrebujete poradiť s výberom tovaru alebo objednávkou?
+421 233 070 466 info@geomall.sk V pracovných dňoch od 8:00 do 16:00