Vážení zákazníci, z technických dôvodov 28.10.2020 nebudú prebiehať expedície.

Objednávky vytvorené v tento den budú expedované najskôr 29.10.2020 (osobné odbery tiež). Ďakujeme za pochopenie a ospravedlňujeme sa za komplikácie.

+421 233 070 466 (Po-Pi 8:00-16:00)
Krajina doručenia

Ochrana proti burine

Ako ochranu proti rastúcej burine, ale aj na mulčovanie môžeme použiť tkané záhradné geotextílie, netkané záhradné geotextílie alebo záhradné fólie.

Proti burine používame aj mulčovacie textílie, ktoré sú vyrobené zo 100% kompostovateľnej biomasy. Majú priemernú životnosť 3-5 rokov - rozkladajú sa pod vplyvom teploty a vlhkosti. Zamedzujú rastu buriny vďaka tomu, že pohlcujú slnečné žiarenie.

Čierna agrotextília ale slnečné žiarenie pohlcuje a tým je ideálna pre mulčovanie. Zamedzuje tak rastu buriny, a tým významne znižuje čas potrebný na údržbu záhonov. Zaisťuje ľahký rovnomerný prienik vody do pôdy, udržuje pôdnu vlhkosť. Je veľmi vhodná pri tvorbe nových záhonov v záhradách a to ako okrasných, tak úžitkových (výsadba jahôd, uhoriek ..).

K najdôležitejším vlastnostiam patrí ich pružnosť, pevnosť a vodopriepustnosť. V geotextíliách zo syntetických materiálov sa nedržia plesne ani baktérie, sú odolné voči UV žiareniu.


Kotvenie textílií sa vykonáva do mäkkej pôdy drevenými alebo plastovými kolíkmi, do pevnejšej zeminy oceľovými kolíkmi.

Počet produktov: 6
Hotline Potrebujete poradiť s výberom tovaru alebo objednávkou?
+421 233 070 466 info@geomall.sk V pracovných dňoch od 8:00 do 16:00