Vážení zákazníci, z technických dôvodov dne 06.07.2022 nebude obsluhovaná telefonická zákaznícká linka, s Vašimi otázkami sa prosím obracajte písomne na e-mail. Expedície v tento den nebude prebiehat . Vaše objednávky budou expedovane 07.07.22. Ďakujeme za pochopenie.

+421 233 070 466 (Po-Pi 8:00-16:00)
Krajina doručenia

Agrotextílie

Agrotextílie

Ponúkame zakrývacie, mulčovacie a škôlkarské textílie, ktoré sa líšia svojimi vlastnosťami a teda aj možnosťami použitia. Chránia proti mrazu, vtáctvu alebo sa používajú na mulčovanie. 

Najtenšia, spravidla netkaná textília bielas gramážou 17 g/m2 sa využíva ako ochrana rastlín pred škodcami a nepriaznivým počasím. Na jeseň do nej môžeme zabaliť citlivé rastliny a tak ich vhodne zazimovať. Ďalej môžeme využiť to, že biela farba odráža svetlo a chráni tak plodiace rastliny v sparných dňoch pred ostrým slnkom alebo napríklad v skleníku. 
 
Mulčovacie textílie majú už vyššiu gramáž, okolo 50 g/m2. Patrí sem aj skupina ekotextilií, ktoré sú z prírodných látok a do piatich rokov sa rozložia. Pri svojom rozklade poskytujú rastlinám živiny. Najčastejšie sa využívajú mulčovacie textílie na okrasných záhonoch, aby zabránili prerastaniu burín. 
 
Čierne textílie udržujú v zemine rovnovážnu teplotu a vlhkosť. Tým, že neprepúšťajú slnečné lúče, zabraňujú rastu burín. Geotextílie s najväčšou gramážou môžeme používať obdobne ako stavebné geotextílie na separáciu rôznych vrstiev alebo na ochranu vrstiev pri budovaní chodníkov, jazierok a ďalších komponentov v záhrade. 
 
Vďaka svojim vlastnostiam majú geotextílie široké možnosti využitia. Možno ich použiť v okrasných i úžitkových záhradách, v pieskoviskách alebo bazénoch. 

 

Počet produktov: 18
Hotline Potrebujete poradiť s výberom tovaru alebo objednávkou?
+421 233 070 466 info@geomall.sk V pracovných dňoch od 8:00 do 16:00