Vážení zákazníci, z technických dôvodov dne 06.07.2022 nebude obsluhovaná telefonická zákaznícká linka, s Vašimi otázkami sa prosím obracajte písomne na e-mail. Expedície v tento den nebude prebiehat . Vaše objednávky budou expedovane 07.07.22. Ďakujeme za pochopenie.

+421 233 070 466 (Po-Pi 8:00-16:00)
Krajina doručenia

Geotextílie

Netkané a tkané geotextílie

Geotextílie slúžia na ochranu či oddelenie materiálov odlišnej povahy, vyrábajú sa z polyetylénu (PET) alebo polypropylénu (PP). Rozlišujeme dva typy geotextílií a to netkané geotextílie a tkané geotextílie. Netkané geotextílie sú vyrábané z nekonečného vlákna prepichovaním a plnia funkciu separačnú a ochrannú. Tkané geotextílie sa skladajú z vlákien preplietaných v dvoch na seba kolmých smeroch a plnia funkciu separačnú a filtračnú.

Geotextílie sa používajú v mnohých oblastiach stavebníctva, do oporných múrov a svahov, využitie majú aj v cestnom, mostnom a železničnom staviteľstve, ale aj v podzemnom, pri stavbe tunelov. Uplatnia sa tiež pri budovaní a rekultivácii skládky a v najrôznejších drenážnych systémoch.

Tkaná separačná geotextília oddeľuje dva materiály rôznych fyzikálnych a mechanických vlastností, napr. ochránenie štrkových drenážnych rebier od okolitej zeminy.

Tkaná filtračná geotextília umožňuje prúdenie vody kolmo na rovinu geosyntetika, tzn. že voda môže medzi materiálmi oddelenými geotextíliou voľne prúdiť.

Netkaná separačná geotextília oddeľuje dva materiály rôznych mechanických a fyzikálnych vlastností, napr. oddelenie rastlej zeminy zemnej pláne od konštrukčných vrstiev vozovky.

Netkaná ochranná geotextília sa používa na ochranu pred poškodením jedného materiálu druhým, napr. ochrana potrubia pri zasypávaní štrkovým materiálom.

Netkaná filtračná geotextília zaisťuje prúdenie vody kolmo na rovinu geotextílie, tzn. voľné prúdenie vody medzi oddelenými materiálmi.

Počet produktov: 11
Hotline Potrebujete poradiť s výberom tovaru alebo objednávkou?
+421 233 070 466 info@geomall.sk V pracovných dňoch od 8:00 do 16:00