Priepustná tkaná geotextília pre mulčovanie alebo pod príjazdové cesty a iné plochy. Zabraňuje nerovnostiam povrchu a vytláčaniu mäkkého podkladu. Priemerná životnosť:> 10 rokov
Farba | čierna |
Typ balenia | rola |
Zloženie | PP |
Využitie produktu | mulčovanie |
Plošná hmotnosť | 100 g/m2 |
Náš profesionálny personál Vám pomôže s výberom a vysvetlí všetky spôsoby a postupy použitia ponúkaných výrobkov.
Dobrý deň, ktorý výrobok by ste odporučili na účely pokrytia svahového kusu pozemku, na ktorom sú vysadené solitérne rastliny, pokiaľ má byť táto geotextílie zasypaná mulčovacou či okrasnú kôrou? Tkaná geotextílie mi do svahu nepríde príliš vhodná z toho dôvodu, že kôra sa na nej podľa môjho názoru príliš neudrží. Mnohokrát Vám ďakujem za odpoveď, pekný deň.
Dobrý deň, záleží hlavne na sklone svahu. Geotextíliu by som na svah určite neukladal, nepomôže. Pre tento účel je lepšie napr. Kokosová sieť Geomanet K 400 s veľkosťou očiek cca 3,5x3,5 cm alebo Geomanet K 700 s veľkosťou očiek cca 2x2 cm - voľba varianty záleží na sklone svahu a frakciu mulčovacej kôry. S pozdravom Martin Rameš.
Dobrý deň, aké je prosím zloženie tejto tkanéj textílie? Chcela by som ju použiť do vyvýšeného záhonu na ochranu dreva. Neunikajú z nej nejaké škodlivé látky? Ďakujem
Dobrý deň, textília je vyrobená z čistého polypropylénu, žiadne škodlivé látky neobsahuje, preto z nej ani neunikajú. Pre zamýšľaný účel je vhodnejšie použiť nopovou fóliu GXP PLUS vyrobenú z HDPE, tá je pre vodu nepriepustná a tým drevo ochráni lepšie ako vodopriepustná textílie. S pozdravom Martin Rameš
Dobrý deň, potreboval by som geotextíliu do záhrady, kde bude urobená výsadba a budú na ňu nasypané okruhliaky a bude sa tade aj občas chodiť. Bola by na to vhodná tkaná textília GEOMATEX HOBBY+. Prípadne mi poradte. ĎAKUJEM. S pozdravom Jozef Balla, Nove Zamky.
Dobrý deň, áno, geotextíliu Geomatex Hobby+ môžete bez problémov v tomto prípade použiť. S pozdravom Martin Rameš
Dobrý deň, na záhrade chcem plochu cca 30 m2 vysypať štrkom alebo okruhliakmi, pod to by som ale potrebovala položiť geotextíliu. Pôda je plná buriny, ílovitá, nikdy nebola kultivovaná. Susedke aj cez geotextíliu a štrk už po štyroch rokoch prerastá burina. Radí nám dať dve vrstvy geotextílie, ja ale neviem, ktorú vybrať. Vy máte celkom slušný sortiment, mohli by ste mi, prosím, niektorú na tento účel odporučiť? Ďakujem za odpoveď. S pozdravom Emilia Pavelková
Dobrý deň,
ide o to, ktorá burina vám tam rastie. Niektoré rastliny sú veľmi vytrvalé a majú "silu" textíliou prerastať. Ideálnym riešením je, že buriny sa najprv odstránia buď mechanicky, alebo použitím totálneho herbicídu. Až potom textíliu položiť. Môžete použiť aj silnejšiu (ale netkanú) geotextíliu napr. s plošnou hmotnosťou 300 g / m2.
S pozdravom Martin Rameš
Dobrý deň, potreboval by som textíliu pod jahody. Je vhodná táto GEOMATEX HOBBY +? Ďakujem za odpoveď
Dobrý deň,
áno, uvedená textília je pre zamýšľaný účel vhodná. Má dlhšiu životnosť ako bežne používané netkané textílie.
S pozdravom Martin Rameš