+421 233 070 466 (Po-Pi 8:00-16:00)
Krajina doručenia

Spevnenie svahov

Spevnenie svahov

Svahy sú spevňované z dôvodu možných zosuvov pôdy, ak sa stavia v oblastiach, kde sa nachádza mäkké alebo nestabilné podložie. Na zabránenie tohto javu sa používajú protierózne georohože, geotextílie, geobuňky, či geosiete, pôsobí teda ako protierózna ochrana.

Môžu byť vyrobené z prírodných materiálov, v tom prípade sa bavíme o dočasnom spevnenie svahov, do tejto kategórie sa radia georohože a geotextílie, ktoré navyše napomáhajú obnove vegetácie. Zvyčajne sa vyrába z kokosu alebo juty. Trvalá variant týchto georohože je vyrobená z polyetylénu vysokej a polypropylénu (HDPE / PP).

Ak potrebujeme rýchlo spevniť a jednoducho inštalovať protierózne ochranu, pracujeme s geobuňkami, ktoré štruktúrou pripomínajú včelieho plástu. Práve táto štruktúra sa vyplňuje spevňujúcim materiálom, najčastejšie zemina alebo kameň, ktoré zaisťuje stabilitu a pevnosť výslednej konštrukcie.

Oceľové geosiete sa využívajú predovšetkým ako protierózna ochrana skalných stien, využitie však nachádza aj v oplotenia. Je s nimi ľahká manipulácia a ľahko sa inštalujú.

Počet produktov: 8
Hotline Potrebujete poradiť s výberom tovaru alebo objednávkou?
+421 233 070 466 info@geomall.sk V pracovných dňoch od 8:00 do 16:00